У грудні 2003 року на конференції випускників університету з ініціативи колишніх студентів та ректора створена «Асоціація випускників НТУ« ХПІ », яка в березні 2004 року була зареєстрована як громадська організація з відкриттям рахунку в банку. Основне завдання Асоціації полягає в залученні благодійних внесків для реконструкції, розвитку матеріально-технічної бази на впровадження новітніх технологій та застосування сучасних програм при підготовці фахівців, а також для будівництва унікального книгосховища бібліотеки, введення в експлуатацію якого дасть можливість автоматизувати обслуговування читачів, здійснювати електронну доставку документів і міжнародний книгообмін, створити розгалужений довідково-пошуковий апарат бібліотеки, а також організувати музей рідкісної книги. Статутний внесок члена Асоціації складає 300 грн. на рік, а для колективних членів – 500 грн. на рік.

Головою Асоціації є ректор нашого університету, доктор технічних наук, професор Товажнянський Л.Л., виконавчий директор Гринь Г.І.

Завдяки роботі, проведеної ініціативною групою Асоціації у складі помічника ректора Клячина А.А. інженера тех. відділу Ткебучава О.В., заст. начальника тех. відділу Ніколаєвої Л.М. та бугалтера Колесник Т.В., на сьогоднішній день в «Асоціацію випускників» вступили багато випускників нашого унівеситету, серед яких шановні люди вузу- це ректор, проректори, декани, завідувачі кафедр, багато хто з професорсько-викладацького складу, керівники підрозділів. Членами Асоціації з колишніх наших випускників стали керівники великих підприємств, фірм, бізнесмени не тільки нашого міста, а й багатьох міст України, далекого і ближнього зарубіжжя. Тільки за 2004 рік сума благодійних внесків склала 2219,3 тис грн., За 1 квартал 2005 року – 115,1 тис. грн .. Для будівництва книгосховища отримано матеріалів на суму 959,00 тис. грн .. Особливо хочеться відзначити такі підприємства як ВАТ «Харківська ТЕЦ-5» (директор Вороновський Г.К.), ЗАТ «Плитковий завод» (ген. директор Іващенко О.З.), АТЗТ «Харківська бісквітна фабрика» (ген. дірктор Коваленко А . А.), ВАТ «Завод самохідних шасі» (директор Крижановський В.Є.), ДП «Завод ім. Малишева »(ген. директор Гриценко Г.Д)., ВАТ« Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь» (ген. директор Сацький В.А.), ЗАТ «Завод« Південкабель »(ген. директор Золотарьов В.М.), ВАТ «Турбоатом» (ген. директор Бугаєць А.О.), ВАТ «Сумське науково-виробниче об’єднання ім.М.В.Фрунзе» (ост. правління Лук’яненко В.М.), ТОВ Агентство «Форто-5» (директор Авершин В.М.), ТОВ Сєвєродонецьке НПП «Мікротерм» (директор Рябіченко В.А.), Харківський інститут комплексної автоматизації (директор Горелік О.Х.), фірма «ANSOL» (директор Назаров А.С.), ГПП Сєвєродонецьке об’єднання «Азот» (кім. директор Казаков В.В.), Інститут протезування (директор Салаева А.Д.).

На будівництво книгосховища бібліотеки надійшло благодійних коштів більше 5 мільйонів грн., Які були використані за призначенням.

У грудні 2012 року унікальне книгосховище бібліотеки було здано в експлуатацію, чому допомогли і зібрані благодійні кошти “Асоціації випускників”.

Крім цього “Асоціація випускників” надавала фінансову допомогу підшефній школі інтернату, баскетбольному клубу “ПОЛІТЕХНІК”, ХДУМ ім. І.П. Котляревського, в проведенні фестивалю Г. Хоткевича, придбання для потреб університету оргтехніки та інших матеріалів, а також для проведення наукових конференцій університету.

В даний час на розрахункові рахунки Асоціації продовжують перераховуватися благодійні кошти, на організації і проведення кафедрами університету наукових конференцій.

Багато наших випускників мало інформовані про створення “Асоціації випускників”, тому ми звертаємося з проханням до всіх проректорам, деканам, завідувачам кафедрами, професорсько – викладацькому складу, керівникам підрозділів, а також до всіх співробітників університету сприяти в залученні до Асоціації нових членів.