Спорудження монумента «Хрест Слави Захисникам Вітчизни»

З ініціативи Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ», вченої ради й ректора НТУ «ХПІ» Є. І. Сокола та за підтримки ГО «Асоціація випускників НТУ «ХПІ» на території Військового інституту танкових військ на честь живих, у пам’ять про полеглих, зниклих безвісти синів і дочок нашого народу, який споконвіку боровся й бореться за свою, Богом дану землю, буде встановлено монумент «Хрест Слави Захисникам Вітчизни». Монумент – це дяка усім тим, хто в буремні роки стояв на захисті Вітчизни.

Монумент буде споруджено у формі традиційного козацького хреста, вирубаного з білого вапняку (5×3×0,6 м) і встановленого на ступінчате підніжжя (з чорного граніту або з бетону) (2×3×3 м). Підніжжя буде встановлено на природному пагорбі, обрамленому концентричною смугою, вкритою бруківкою. В основі хреста, який одночасно є символом віри, захисту та єднання, буде встановлено медальйон (відлитий з бронзи або чавуну) діаметром 1,4 м із зображенням історичної й сучасної символіки:  щит з тризубом і мечем у центрі медальйона символізують нову добу визвольної боротьби та єдність Армії й Народу України; схрещені булави – клейноди верховної влади, яка керує Збройними Силами України; оголена шабля – бойовий дух, готовність дати відсіч ворогам нашої землі; розгорнуті до бою гармати – вогневу могутність нашої зброї; калина – національне відродження України, красу, материнство, кров, безсмертя роду, любов до Вітчизни; бандура – невмирущу пісню-душу народу України; рушник – культурну спадщину нації; книга – знання та пам’ять народу; прапор над усією композицією – військову гідність та звитягу; соколи – незборимий дух козацької волі та душі тих, хто полинув до Небесної Сотні; латна рукавиця з пірначем – новітня емблема танкових військ України, що символізує дію танків у бою.

Закликаємо всіх небайдужих приєднатися до цієї благородної справи.

Банківські реквізити, за якими можна здійснити переказ благодійних грошових коштів (внесків) на спорудження монумента:

Скорочена назва: ГО «Асоціація випускників НТУ «ХПI».

Розрахункові рахунки:

IBAN   UA323204780000026007924433811

в АБ «Укргазбанк», МФО 320478.

Код 26450114.

У графі «Призначення платежу» слід вказувати ПІБ або назву юридичної особи; благодійний внесок на спорудження монумента «Хрест Слави захисникам Вітчизни»

 

Вони повертаються,

кожен як зможе,

вони неодмінно

вернуться до нас,

у формі затертій,

поміж перехожих,

як серед каміння,

коштовний алмаз.

На крилах пташиних,

душою свободи,

вони прилетять,

хто загинув в бою,

чекають їх завжди,

крізь всі перешкоди,

спочинуть навіки,

у ріднім краю.

Вони повернуться,

вони неодмінно,

з журбою в душі,

та вогнем у очах,

стоявші як камінь

гранітний, незмінно,

тримаючи мир,

на змарнілих плечах…

АІеksandr Klets

22 квітня 2016 р.

 

https://www.youtube.com/watch?v=dcEoIx66yVk

Ще новини: