Науково-технічна бібліотека увійшла у XXI сторіччя зі значними здобутками та досягненнями. Значно розширилися функції, ускладнилися завдання, а її ресурси набули стратегічного значення, оскільки вони створювали можливості для успішної реалізації наукових та навчальних завдань, що стоять перед університетом.

У 2012 році було завершено будівництво нового корпусу бібліотеки, офіційне відкриття якого відбулося у вересні 2014 р. Колектив НТУ «ХПІ» та жителі міста отримали сучасну будівлю бібліотеки, проект якої був удостоєний ІІ місця на конкурсі на кращі будинки і споруди, збудовані та прийняті в експлуатацію на території України у 2012 році у номінації «Об’єкти освіти, виховання та підготовки кадрів».

Загальна площа усіх приміщень бібліотеки — близько 7 000 м2. У новій будівлі на 6 поверхах розташовані 12 книгосховищ. До послуг читачів 6 абонементів, 10 читальних залів.

У будівлі реалізована «Комплексна інформаційна система бібліотеки», яка узгоджує роботу: центру обробки даних; систем контролю та управління доступом до приміщень; відеоспостереження; автоматизації роботи бібліотеки на основі технології радіочастотної ідентифікації (RFID); оповіщення; гарантованого живлення. Система забезпечує підключення понад 150 робочих станцій, групи серверів, електронного сховища. Упроваджена технологія WІ-FІ. Комфортне перебування користувачів на території бібліотеки забезпечено оригінальними об’ємно-планувальними рішеннями, сучасним дизайном, дотриманням логіки основних бібліотечних технологічних процесів.

Колектив бібліотеки орієнтується на надання користувачам інформаційно-бібліографічних та сервісних послуг у будь-який час, у будь-якому місці, з будь-якого пристрою, тож її роль визначається не тільки обсягом фонду (близько 1,5 млн. прим.), а й якістю пропонованих послуг.

Офіційний сайт науково-технічної бібліотеки http://library.kpi.kharkov.ua/

Докладніше про історію НТБ http://library.kpi.kharkov.ua/uk/ntb_inf