В НТУ «ХПІ» відбулось урочисте відкриття нового проєкту для відновлення та інноваційного розвитку Харківського Політеху –«Зоряне небо ХПІ». Його головними «зірками» стали творці університету: визначні вчені, викладачі, громадські діячі, а продовженням – віртуальний простір тематичного сайту. Сьогодні кожен може стати учасником проєкту та запалити свою зірку на «Зоряному небі ХПІ», перерахувавши кошти на підтримку університету. «Небосхил» Харківського Політеху розташований на стіні Науково-технічної бібліотеки та на інтерактивній мапі інтернет-простору. Гостями події стали представники Наглядової ради НТУ «ХПІ», які цього дня зібралися на засідання. Захід був присвячений Всесвітньому Дню науки в ім’я миру та розвитку, який відзначається 10 листопада.
«Зоряне небо ХПІ» є дуже важливим проєктом для нашого університету, – сказав на церемонії відкриття ректор НТУ «ХПІ» професор Євген Сокол. – Одна з його стратегічних цілей: дати можливість майбутнім поколінням політехніків дізнатися про тих, хто вписав свої імена до «золотих сторінок» ХПІ. Кожен інститут на нашому «небі» представлений своїм сузір’ям, головними зірками якого є визначні вчені та викладачі –творці майже 140-річної історії Харківського Політеху. Друга важлива мета проекту – його спадкоємність. Ми продовжуємо розвивати та відновлювати університет, який зазнав значних руйнувань через російську агресію. І, попри важкий воєнний час, сьогодні кожен, кому небайдужа доля ХПІ, може зробити свій внесок та запалити свою зірку на Зоряному небі ХПІ». «Життя продовжується, і нам треба будувати Україну. Я точно з країни нікуди не поїду. Впевнений, що нам необхідно повертати наших людей. Треба готуватися до того, щоб впроваджувати сучасні новітні технології для потужного розвитку університету»,– відзначив голова Наглядової Ради НТУ «ХПІ» перший віцепрезидент Українського союзу промисловців і підприємців Василь Хмельницький.
Ректор Харківського Політеху Євген Сокол та голова Наглядової ради Василь Хмельницький перерізали стрічки, започаткувавши новий проєкт для відновлення та розвитку Харківського Політеху «Зоряне небо ХПІ».