Іноваційний кампус — один з наймасштабніших проектів асоціації НТУ «ХПІ»

Іноваційний кампус НТУ «ХПІ» (Innovation Campus) — інноваційна освітня програма, розроблена командою українських IT-фахівців у співпраці з НТУ «ХПІ». Концепція програми — перехід від декларативної схеми навчання, основою якої є отримання знань, до проектної схеми, яка спрямована на набуття практичних навичок створення продуктів і систем. Це принципово нова система навчання, яка забезпечує бакалаврську підготовку високого міжнародного рівня.

Програма розрахована на 4 роки. Після першого року навчання у ХПІ (вступ до спеціальності, вивчення фундаментальних дисциплін) студенти проходять конкурсний відбір (4-тижневий марафон), щоб стати учасником програми проєктного навчання (2-3-й рік навчання), заснованого на принципах гейміфікації та peer-to-peer (співпраця на рівних). Четвертий рік відведено для поглибленого вивчення предметів, практики та дипломної роботи у НТУ «ХПІ». Робота «Інноваційного кампусу» НТУ «ХПІ» стартувала у вересні 2019 року. Учасниками проєкту стали студенти двох кафедр вишу — Програмної інженерії та інтелектуальних технологій управління, Комп’ютерної інженерії та програмування.

Проєкт реалізується спільно ректором НТУ «ХПІ» Євгеном Соколом і засновником холдингу UFuture та інноваційних парків UNIT.City у Києві та Харкові ,головою Наглядової ради НТУ «ХПІ» Василем Хмельницьким.

На початку 2022-го  року за участю Міністра освіти та науки України був відкритий сучасний кластер для реалізації програми Інноваційний кампус,  загальна площа двоповерхової будівлі — понад 2700 квадратних метрів.

Наприкінці 2022 р. унікальна програма з підготовки  підготовки IT-фахівців Іноваційний кампус НТУ «ХПІ»  була удостоєна світового «срібла» у галузі освіти. Вона посіла друге місце серед найкращих проєктів Європи міжнародного конкурсу QS-Wharton Reimagine Education Awards 2022.

Рекомендовані статті