Несподіваний подарунок від випускника ХПІ Лінника Є. В.

linnik

Нещодавно до офісу Асоціації випускників НТУ «ХПІ» завітала онука випускника ХПІ Лінника Євгена Васильовича з несподіваним подарунком –трьома книгами його авторства. Лінник Є. В. народився в 1940 році. У 1962 році закінчив електромашинобудівний факультет ХПІ за спеціальністю «Автоматизація та електрифікація промислових підприємств». Після випуску працював асистентом на рідній кафедрі. Брав безпосередню участь у створенні кафедри «Промислова електроніка». У своїх спогадах Євген Васильович, зокрема, зазначив, що «…його матеріальний «слід» на кафедрі існує до сьогоднішнього часу у вигляді робочих місць для лабораторних робіт, виготовлених за його кресленнями з міцного ясеня». Пізніше працював на Кубі. З роками захопився літературною творчістю.

Серед переданих до Асоціації книг – збірка з двох творів, а саме «Военная кафедра» та «Линники : Семейные хроники». «Военная кафедра», яку автор визначив як «Записки очевидця», є твором, наскрізь просякнутим теплим гумором та тонкою іронією. Її назва говорить сама за себе, адже вона присвячена темі, добре знайомій випускникам ХПІ минулих років з  числа чоловічої половини, а саме – рокам навчання на «воєнці». «Линники : Семейные   хроники» – це автобіографічне ессе, що не лише змальовує  долі автора та його рідні, але й спонукає до філософських роздумів.

Ще дві книги – «Приключения наладчика на Кубе»  та «Куба» (збірка з двох творів – « Невидимая сторона Луны» та «Матросы дальнего плавання или мир тесен») автор присвятив спогадам про своє службове відрядження на Кубу в 1969 – 1971 рр. Читач знайде тут захоплюючі історії про життя на екзотичному Острові Свободи, згадки про людей, з ким знайомився, спілкувався та працював автор. Самобутній оригінальний стиль викладення, цікаві подробиці, нотки ностальгії по рокам навчання в ХПІ – все це об’єднує всі твори.

Подаровані книги урочисто передані до Науково-технічної бібліотеки НТУ «ХПІ», де користувачі зможуть отримати їх у читальному залі №3. Висловлюємо Євгену Васильовичу щиру вдячність за такий оригінальний подарунок, зичимо міцного здоров’я та нових творчих успіхів!

 

Правління ГО «Асоціація випускників НТУ «ХПІ».

Рекомендовані статті